Sağlık Birimi

Kurumumuzda, hükümlü ve tutukluların kuruma ilk kabullerinden itibaren sağlık kontrolleri, muayene, teşhis, tetkik ve tedavilerinin yapıldığı tam donanımlı bir revir bulunmaktadır. Kurumumuz revirinde hafta içi her gün rutin muayene ve tedavi işlemleri gerçekleştirilmekte, ihtiyaç duyulması halinde ileri tetkik ve tedavi için hükümlü ve tutuklularımız devlet ve üniversite hastanelerine sevk edilerek tedavileri tamamlanmaktadır.

Kurumumuzda  kalmakta olan hükümlü ve tutukluların sağlık sorunlarının tedavisi için Aile Hekimliği uygulamasına geçilmekle beraber revir biriminde Sağlık Bakanlığı tarafından geçici görevlendirilen Diş Tabibi ile Aile Hekimliği uygulaması kapsamında kurumumuzda görevlendirilen 1 Adet Aile Hekimi ve 1 adet Diş Hekimi  kurumumuz kadrosunda bulunan 4 adet Sağlık Memuru 1 adet Aile Sağlığı Elemanı ve Sağlık Hizmetlerinde tecrübeli 5 İnfaz ve Koruma Memuru ve 1 Adet Ceza İnfaz Kurumu Katibi Yardımcı Personel olarak görev yapmaktadır.

Kurum Reviri bünyesinde Doktor Muayene Odası, Diş Tabibi Muayene ve Tedavi Odası, Acil Müdahale Odası, Psikolog Görüşme Odası, Aile Planlaması & Emzirme Odası, Laboratuvar ve iki ayrı yataklı tedavi bölümü bulunmaktadır. 2016 yılı itibari ile baştan aşağıya yenilenme geçiren Kurum revirimiz son teknoloji araç ve gereçlerle donatılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T.C ADALET BAKANLIĞI BALIKESİR L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 03.11.2017] - Bilgi İşlem
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.